Slide1 background
Slide1 background
Slide2 background
Slide3 background
Slide4 background
Slide5 background

مهندس پیشاهنگ در بازدید از نیروگاه:

 نیـروگاه شـازند خـوب و سـربلند است

مهندس پیشاهنگ معاون راهبری شرکت مادر تخصصی صبح روز یازدهم بهمن ماه در نیروگاه شازند حضور یافت و از قسمتهای مختلف این نیروگاه بازدید بعمل آورد و در پایان جلسه‌ای با مدیرعامل، معاونین و روسای امور نیروگاه برگزار و سخنانی ایراد نمود.

در این جلسه ایشان عنوان نمودند: نیروگاه شازند خوب و سربلند است و یکی از افتخارات کشور محسوب می‌گردد. نیروگاه شازند درست‌های زیاد دارد و نمره عالی، زیاد می‌گیرد. در تابستان گذشته و فعالیتهای نیروگاه مثبت و ارزشمند بوده است. هر سال 5000 مگاوات کمبود تولید نیروی برق وجود دارد و همیشه مصرف جلوتر از تولید است. متاسفانه 37 درصد بارندگی نسبت به سال گذشته کمتر بوده و ذخایر برفی کشور پایین است و کمکی به سدهای کارون و کرخه نمی‌شود. امسال 50 درصد تولید برق آبی کمتر داریم این یعنی فشار بیشتر تولید نیروی برق  بر روی نیروگاه‌های حرارتی است. در  سالجاری با 99 درصد آمادگی که یک رکورد جهانی محسوب می‌‌شود در شرایط سخت اقتصادی با پرسنل توانمند سربلند بوده‌ایم. مهندس پیشاهنگ عنوان کرد: در هنگام پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 در صنعت برق 100 درصد وابستگی وجود داشت اما حالا با 95 درصد، بی نیاز هستیم و 50 درصد واحدها ساخت داخل هستند. در حال حاضر تولید نیروی برق 55 هزار مگاوات توسط نیروگاه‌های حرارتی و 15000 هزار مگاوات نیروگاه‌های برق آبی و 5000 هزار مگاوات توسط صنایع تولید می شود.

در واگذاری نیروگاهها منابع انسانی باید در اولویت اصلی قرار گیرد. ایشان در خصوص واگذاری نیروگاه‌ها به بخش خصوصی عنوان نمود: بر اساس اصل 44 قانون اساسی 80 درصد نیروگاه‌ها باید واگذار شود و تنها 20 درصد برای نگهداری قیمت بازار و امنیت شبکه در اختیار دولت قرار گیرد.

البته ذکر این نکته ضروری است که برخی از نیروگاه‌های کشور نظیر بیستون، کرمان، شیروان و خلیج فارس از سال 84 به فروش نرسیده‌اند در بحث واگذاری شرایطی وجود دارد مثلاً باید 5 درصد سهام نیروگاه‌ها به پرسنل واگذار شود و برای امنیت شغلی، مالک جدید تعهد می دهد که در 5 سال اول تغییری در چارت سازمانی بوجود نیاورد.

مهندس پیشاهنگ با رد این مطلب که عنوان شده تاسیس شرکت‌های تولید نیروی برق 12 درصد افزایش هزینه داشته است گفت: این آمار اشتباه است منابع انسانی این شرکت‌ها از برق منطقه‌ای تامین شده‌اند.

مهندس پیشاهنگ در پایان از همه نیروگاه‌های کشور بویژه نیروگاه شازند خواست در تابستان سال آینده تلاش ویژه‌ای نمایند.


فرم تماس با ما
نام*

نام خانوادگی*

پست الکترونیک*

موضوع


پیغام